Menu Zamknij

Najważniejsze zasady zakupu srebrnej biżuterii

biżuteria srebrna

biżuteria srebrnaSrebrna biżuteria nie wychodzi z mody od lat. Jej główną zaletą jest ponadczasowość i subtelność, a także niższa od złota cena. Doceniana zwłaszcza przez kobiety, które cenią klasyczną elegancję i chcą, aby biżuteria podkreślała naturalną urodę. Srebro pasuje paniom o jasnej karnacji i chłodnym odcieniu włosów, podkreśla subtelne rysy twarzy. Chętnie wybierają ją też brunetki o alabastrowej cerze.

Kupując srebrną biżuterię powinnaś brać pod uwagę kilka czynników, które decydują o jego wartości. Warto sprawdzić wartość kruszcu, z którego wykonana jest ozdoba.

Jak sprawdzić wartość biżuterii?

Znanym sposobem na oszacowanie wartości srebrnej biżuterii jest przyłożenie do niej magnesu. Ozdoby łatwo przyciągane przez magnes są wykonane z materiałów imitujących srebro lub z niewielką ilością srebra. Sygnałem, że z ozdobą coś jest nie tak są wszelkie pojawiające się na niej przebarwienia, często koloru czarnego, powstające w wyniku wytarcia się lub reakcji z wodą. Zazwyczaj świadczy to o tym, że nasz nabytek jest jedynie posrebrzany. Prawdziwa srebrna bransoletka lub srebrne kolczyki nie zareagują w ten sposób nawet po latach użytkowania.

Sprawdź próbę

Prawdziwe srebro będzie miało próbę 925. Poszukajmy na biżuterii stempla z próbą, a będziemy mieć większą pewność co do jej wartości. Znajdując na niej inna wartość niż podana, sprawdź w Głównym Urzędzie Miar, czy taka miara faktycznie istnieje. Da ci to pewność co do zasadności zakupów.

Kupując srebrną biżuterię online zwróćmy uwagę na ceny: zbyt niska świadczy o niskiej wartości produktu. Aby wyprodukować ozdobę z tego kruszcu jubiler musi ponieść koszt zakupu srebra i robocizny, więc bardzo tania srebrna biżuteria jest zazwyczaj… posrebrzana.

Zasady sprawdzania oryginalności kruszca powinny być przestrzegane z całą starannością zwłaszcza w przypadku nabywania prezentu. Przyjrzyj się dwa razu swojemu nabytkowi podczas zakupu, a potem ciesz się jego trwałością i jakością przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *